Noc múzeí v Slovenskom národnom literárnom múzeu SNK v Martine

By Anna

May 21, 2012

Dňa 19. mája 2012 sa aj Slovenské národné literárne múzeum pripojilo k ostatným múzeám a galériám na Slovensku, aby otvorilo svoju bránu vo 8. ročníku podujatia Noc múzeí a galérií.
Už od rána si mohli návštevníci pozrieť expozíciu.. Po 15. hodineprivítal návštevníkov riaditeľ SNLM dr. Jozef Beňovský. Po krátkom príhovore prečítal úryvok z Goetheho Fausta. Od slov sa prešlo k hudbe. Riaditeľ Súkromnej základnej umeleckej školy v Martine zanietene predniesol na klavíri waltz Mefisto od F. Liszta. Potom už Národná dvortana SNLM patrila Chrámovému súboru Jána Krstiteľa z Vrútok. Zaspieval päť skladieb, ako poslednú Zbor Židov z opery Nabucco od Verdiho. Po vynikajúcom hudobnom zážitku sa návštevníci tešili na prednes poézie štúrovcov. Pripravili ho p. Kalnická a Kunovská. Pod názvom Návraty k štúrovcom ho predniesli členovia Kruhu 3 P s hudobným sprievodom p. Rooba. Všetci diváci boli nadšení. A to sa večer len začínal, kto chcel, mohol sa zúčastniť na prehliadke expozície s lektorom a vypočuť si rôzne príbehy späté so zbierkami.
Čo napísať viac? Každý, kto nebol v sobotu v Slovenskom národnom literárnom múzeu SNK môže len ľutovať.


Anna Horičková

Comments

Božena May 22, 2012 at 6:59 a.m. UTC

Aj my sa na ňu tešíme tu v Blave. Hoci sa mi zdá, že tých umeleckých obrazov máme dosť málo, nato, že máme veľa dobrých umelcov, ktorý si zaslúžia byť už aj v Galériách. Bratislava je aj po hudobnej stránke umelecké mesto, máme aj veľa dobrých muzikantov a hlavne nádherný Slovenský folklór. S pleťou farieb Petržalských panelákov sa vynimajú umelecké obrazy napr. Vincentkove, " Slnečnice ", /pôvodne mali maľovať, Kosatce, ktoré sa mi viac páčia, lebo sú prirodzené v prírode/. Naše mesto a celé Slovensko sa včera tešilo naším umelcom hokeja, ktorí sa budú zapisovať do svetovej hokejovej histórie a budú mať svoje miesto v encyklopédiach športu.

Add your comment to "Noc múzeí v Slovenskom národnom literárnom múzeu SNK v Martine".


Thanks for reading.

"Stárnutie je nepríjemné, ale je to jediný spôsob ako sa dožiť vysokého veku " G.B.Shaw