No warranty - Categories - Zo života

KOMENTÁR Jozefa Banáša

Email je celkom dobry výmysel, síce deravý ako sito, ale občas v ňom nájdem aj čosi zaujímave.
Tak som sa rozhodol podeliť s obsahom jedného z nich. Neviem či je autorom ten čo je uvedený ale súbor postrehov sa mi popáčil
Peknú zábavu.
Vlado


KOMENTÁR Jozefa Banáša:


Namiesto "Domu detí" postavíme "Kidhouse", prvá slovenská krčma v Bratislave sa volá "First Slovak Pub", už nemáme úroveň, ale level, prekvapenie nevyjadrujeme lasicovským fíha, ale čudným zvolaním wow, nie sme vyrovnaní, ale kúloví, nemáme prínosy, ale benefity, namiesto úveru je kredit, nekontrolujeme, ale čekujeme, nákupné strediská nahradili šopingcentrá, nechali sme si vziať Karkuľky, Lomidrevov, Valibukov, Šípkové Ruženky, Jankov Hraškov a nahradili sme ich Mekgajvermi, Mekkvínmi, Barbinami, Šrekmi, Alfmi, zákony v Národnej rade slovenskej republiky (sic) už netvoríme, ale kreujeme, namiesto súhrnu správ máme hedlájny, gazdovský dvor sme nahradili farmou a z neznámych dôvodov sme sa zbavili slovenského roľníka a namiesto neho inštalovali farmára.


Pokiaľ žije jazyk, žije aj národ, ak jazyk umrie, umiera aj národ a s ním aj jeho duch. Človek bez koreňov má viacero výhod - nemá sebavedomie, hrdosť, je manipulovateľný, ovládateľný, nerepce, poslúcha, drží hubu a krok a "maká".

August 9, 2016


Comments:

Be the first to comment on "KOMENTÁR Jozefa Banáša".


"Stárnutie je nepríjemné, ale je to jediný spôsob ako sa dožiť vysokého veku " G.B.Shaw