No warranty - Categories -

Zásadotvorné potraviny

Ako prišlo tak som zavesil. Zdá sa mi to zaujímavé


Při zvýšeném příjmu kyselinotvorných potravin se narušuje vyrovnané pH krve (ideálně by krev měla mít pH 7,35 – 7,55). Při nižším pH je ztíženo přenášení kyslíku a může dojít k zadušení. Ve své stravě bychom proto neměli zapomínat na dostatečný příjem zásadotvorných potravin, čímž zabráníme řadě zdravotních problémů, jako je například únava, cukrovka nebo hemeroidy.
V čem je problém?


V našem těle neustále probíhá množství chemických procesů, jedním z nich je i neutralizace. Velmi zjednodušeně jde o to, že se kyselinotvorné látky musí vyrovnat s těmi zásadotvornými tak, aby prostředí v organismu bylo neutrální, přesněji řečeno lehce zásadité (pH krve se pohybuje okolo hladiny 7,4). „Když je náš organismus neustále překyselený a my mu vědomě příliš nepomáháme dostat se opět do rovnováhy – jídlem, dechem či spánkem, tak musí bojovat sám. Využívá k tomu naše vlastní zásoby živin, například minerálů, jako je vápník. I tukové buňky v tomto procesu hrají důležitou roli,“ říká Monika Divišová, odbornice na výživu z Wellnessia.cz, „proto se jich pak logicky překyselený organismus nerad zbavuje,“ dodává. To vše v důsledku přispívá například k obezitě, osteoporóze, infarktu či mozkové mrtvici.


Překyselený organismus se projevuje neustálou únavou, bolestmi ve svalech, citlivostí na chlad, poruchami prokrvování končetin, zvýšenou náchylností k infekčním nemocem či zřetelnou změnou váhy. Kyselost organismu můžete zjistit i jednoduchým domácím testem. Zajděte do lékárny pro lakmusový papírek a ten následující den zkropte ranní močí. Zbarvený papírek pak přiložte ke stupnici, abyste zjistili hodnotu svého pH. Za ideální dietologové považují rozmezí 6,8–7,4 (zbarvení papírku světle zelené a lehce fialové). Pokud jste podle nich naměřili nižší, nebo naopak vyšší hodnoty než kolem sedmi (což je vzácnější případ, nicméně také nebezpečný), tou nejlepší cestou je úprava jídelníčku – na zdravou stravu.


brambory, celer, cibuli, čínské zelí, květák, lilek, červenou papriku, bílé i červené zelí, ředkvičky, ananas, banány, borůvky, jablka, hrušky, jahody, maliny, švestky, třešně. Z luštěniny patří mezi zásadotvorné potraviny sójové boby. Z mléčných výrobků jen nesvařené nebo nízkotučné mléko. Z obilovin pak k zásadotvorným potravinám řadíme jen jáhly a rýži.


Velmi zásadotvorné potraviny: zakysané mléčné výrobky, proso, pohanka, řepa, brambory, kořenová zelenina, mandle, kaštany, para ořechy, řasy, jablečný ocet


Mírně zásadotvorné potraviny: některé mléčné výrobky, klíčky, výhonky, amarant, kukuřice, čerstvá zelenina (většina), avokádo, datle, hrozny, čerstvé ovoce (většina- i citron), med, javorový sirup, melasa, čerstvý kokos, sójové produkty, některé druhy luštěnin


Mírně kyselinotvorné potraviny: drůbež, maso z vnitřností, mléko, ryby, obiloviny (většina), kukuřičný škrob, ovesné vločky, italské těstoviny, chřest, růžičková kapusta, kyselé zelí, olivy, švestky, hořčice, fazole, čočka, cizrna, pepř, nealkoholické nápoje, čaj, ocet, sušený kokos, semena, ořechy (většina)


Velmi kyselinotvorné potraviny: máslo, sýry, mořští živočichové, maso, vejce, cukr a všechny jídla o cukr obohacená, výrobky z bílé mouky. Zavařované, konzervované, sušené nebo sířené ovoce, alkohol, kečup, kakao, káva, většina syntetických léčiv.


Velmi účinným prostředkem při odstranění kyselosti našeho organizmu je čirá -neperlivá-čistá voda!
Je to voda,která předává informace všemu,s čím přijde naše tělo do styku.Je ideálním prostředkem k transportu kyslíku a živin a je to voda,která také odvádí splodiny látkové výměny z těla!
-Je to voda,která reaguje na elektromagnertickou bilanci,protože sama tvoří elektrický dipól.Elektromagnetický náboj má rozhodující vliv na acidobazické rovnováhu organizmu a proto by voda měla být nejdůležitějším léčebným prostředkem proti překyselenému organizmu.
-Nedá se nahradit žádným jiným nápojem!
-Naše tělo je z 75% tvořeno z vody a i obsah vody v našich buňkách je kolem 60-70%.Když obsah vody klesne níž,ochromí to životní procesy v těle.Voda je život!


Mělo by být pro nás proto životně důležité konzumovat tento nápoj denně a v dostatečném množství.Tím si zabezpečíme správný chod biologických a biochemických procesů,detoxikaci těla a zamezíme předčasnému stárnutí buněk i organizmu,jako celku


Abychom všechny tyto zdravotní problémy omezili na minimum ,je užitečné znát,které potraviny nám pomohou tyto nemoci odstranit.  Není možné udělat výčet všech zásadotvorných a neutrálních potravin,a tak uvádím ty,které většina z nás zná a konzumuje.


Jsou to ananas,banány,borůvky,brambory,brokolice,broskve,bryndza, celer,celozrnné pečivo,cibule,citrony,cuketa.červená řepa,česnek, čaje z bylinek a zelený čaj,černý rybíz,droždí,dýně,fazole,fenykl, grapefruit,hlávkové zelí,hrášek,hrušky,chřest,jablko,jáhly,jahody, jogurt,kapusta,kedlubny,kdoule,kopr,kroupy,kukuřice,květák,kysané zelí,ledový salát,maliny,meruňky,meloun-červený i žlutý,mirabelky, mrkev,okurky,olivy,olivový olej,ostružiny,ořechy,petržel,pomeranče, pórek, papriky,rajčata,ředkev-černá a ředkvičky,řeřicha,sójové klíčky a sójové maso,šípky,špenát,švestky,třešně,tvaroh,ryby,maso z krůty a kuřete,žitná mouka,víno-hrozny světlé i tmavé,treska a ústřice.


Při překyselení organizmu nejrychleji působí meloun,do půl hodiny vyrovná do optima momentální stav pH hodnot a při delším užívání, detoxikuje postupně celé tělo.
Jak sami vidíte,tím,že omezíme příjem kyselinotvorných potravin ze svého jídelníčku,náš stůl nebude chudší ,protože zásadotvorných a neutrálních potravin,je v hojné míře.


Zásadité potraviny seznam
Seznam zásaditých potravin s obsahem zásad:
Čerstvá zelenina -okurky, špenát, česnek, cibule, mrkev, rajčata, ředkvičky, brokolice, pórek, křen atd. Ovoce - jablka, hrušky, maliny, broskve, banány, olivy, pomeranče, meloun, mango, Saláty, luštěniny, rýže natural, Jablečný ocet Zakysané mléčné výrobky - kefír, podmáslí, acidofilní mléko, bílý jogurt, žiitné pečivo, Mandle, Krůtí maso


Čemu se vyhýbat pokud trpíte překyselením
Měli by jste se vyhnout těmto potravinám:
Bílé pečivo, Cukry a sladkosti - veškeré výrobky s vysokým obsahem cukru Sladké limonády, Smažená jídla,Alkohol,Káva


Stručný přehled potravin
Silně kyselinotvorné potraviny: alkohol, káva, černý čaj, cukr a sladkosti, kakao, droždí, maso, mléčné výrobky, umělá sladidla a bílá pšeničná mouka.
Silně zásadotvorné potraviny: zelená zelenina (špenát, brokolice, petržel, mořské řasy, okurka, všechny druhy salátů), nové brambory, celer, česnek, červené zelí, avokádo, květák, kopr, mrkev, ředkvičky, citron, zelený čaj, sója, quinoa, fazole, pohanka, špalda, kokosový olej.
V boji v překyselování vám pomůže i správný hluboký dech a pitný režim s dostatečným přísunem vody. A první pomoc? Pokud nechcete čekat na to, až jídelníček zabere, pomožte si doplňkem stravy, speciálním čajem nebo směsí z lékárny, kterou rozpustíte ve vodě. Zbavíte se více problémů než jen přebytečných kil!

June 30, 2016


Comments:

Be the first to comment on "Zásadotvorné potraviny".


"You're Not Sick, You're Thirsty" - NNI

"You're Not Sick, You're Thirsty" - NNI


Help us raise awareness through your social networks

Help us raise awareness through your social networks
Sign the Petition

Recent Features

Recent Blogs

Recent Photos Gallery

Most Viewed No warranty

Links

 • Lauren A. Colby
 • Not f'd — you won't find me on Facebook
 • ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET
 • Môj veréjny mediagoblin
 • Kniha vitazstvo nad rakovinou
 • English to Slovak Slovak to English (certified)
 • Video vitazstvo nad rakovinou
 • gentoo.org
 • Made with Django.
 • Go To Project Gutenberg
 • Stanislaw Lem
 • Slashdot
 • Free Web Monitoring: Your Free Web Site Monitoring Service
 • [FSF Associate Member]
 • The Weather Network
 • http://www.iherb.com