Stop Daylight Saving Time

No warranty - Categories - Zo života

Zelená energia

Našiel som to v pošte, nepodpísane, ale ma to pobavilo


Pri kase v supermarkete vyberá jedna stará žena igelitovú tašku na uloženie nákupu. Pokladníčka jej vyčíta že neužíva "ekologické" nákupné tašky :


"Vaša generácia jednoducho nepozná ekologické hnutie. My mladí ľudia budeme platiť za staršiu generáciu, ktorá plytva prostriedkami!"


Stará žena sa ospravedlní pokladničke a odpovedá:
"Je mi ľúto, my sme nemali environmentálne hnutie v našej dobe".


Keď odchádzala z obchodu, pokladníčka dodáva:
"To sú ľudia ako vy, ktorí zničili všetky prírodne zdroje na náš účet. Áno, vaša generácia vôbec nič neurobila včas na ochranu životného prostredia !"


Stará dáma dodáva:
" Za mojich čias, keď sa vrátili fľaše mlieka a pivné fľaše do obchodu, obchod ich poslal späť do továrne, aby sa umyli, sterilizovali a znovu naplnili, použila sa rovnaká fľaša niekoľkokrát.
V tej dobe boli fľaše naozaj recyklované, ale nepoznali sme, environmentálne hnutie.
Za mojich čias sme chodili pešo po schodoch hore. Nemali sme žiadne pohyblivé schody vo všetkých obchodoch či kanceláriách. Šli sme peši do obchodu za rohom a nebrali sme auto, kedykoľvek sme sa chceli dostať niekde o dve ulice z domu. Ale áno, nepoznali sme environmentálne hnutie.
V tej dobe sme prali plienky, nepoznali sme jednorazové papierove plienky. Vypraté prádlo sme sušili na šnúre a nepoužívali sme elektrickú sušičku, ktorá spotrebuje 3000 wattov za hodinu. Použili
sme veternú a solárnu energiu na vysušenie prádla.
V tej dobe sme systematicky recyklovali oblečenie z brata alebo sestry daľšiemu súrodencovi. Je to pravda, nepoznali sme environmentálne hnutie.
V tej dobe bola jedna televízia alebo rádio v dome, nie ako teraz je TV v každej miestnosti. A televízia mala malu obrazovku vo veľkosti krabice na pizzu, nie obrazovku o veľkosti štátu Texas.
V kuchyni každý pripravoval ručne potraviny, nemali sme všetky špeciálne elektrické prístroje na prípravu bez námahy, ktoré spotrebuje veľké množstvo elektriny.
Keď bolo potrebné zabaliť krehké predmety aby boli zaslané poštou, boli používané ako výplň noviny alebo vata, v škatuliach, ktoré už predtym slúžili, žiadne bubliny z polystyrénu alebo plastu.
V tej dobe sme použili ručnú energiu na kosenie trávnika, nemali sme žiadne elektricke alebo benzínové kosačky. V tej dobe sme pracovali fyzicky a nebolo treba chodiť do posilovne na bežiace pásy, ktoré bežia na elektrinu. Ale máte pravdu: my sme nevedeli nič o environmentálnom hnuti.
V tej dobe sme pili vodu z fontány, keď sme mali smäd a nepoužívali sme plastikove tégliky alebo plastové fľaše, ktore sa zahadzuju po jednom pouziti.
Máli sme plniace perá a napĺňali sme ich z kalamára namiesto nákupu vždy nového pera. Na holenie sme vzdy vymenili len žiletky miesto vyhadzovania jednorazovej žiletky po každom holení. Ale áno, nepoznali sme, environmentálne hnutie.
V tej dobe, ľudia chodili autobusom a metrom a deti svojim bicyklom do školy namiesto použitia rodinného auta, kde má mama službu ako taxi 24 hodín.
V tej dobe deti mali rovnaké aktovky na niekoľko rokov, pastelky, gumy, strúhadlá a ďalšie príslušenstvo trvalo tak dlho, ako bolo možné a nie nové ceruzky a gumy s novým sloganom každý rok. Ale áno, nepoznali sme, environmentálne hnutie.
Mali sme jednu elektricku zásuvku na izbu, nie viacpásmovú, ktorá je teraz potrebna na široký sortiment elektrického príslušenstva potrebného pre dnešnú mládež.
Tak ma prestan srať so zelenym hnutím"

November 30, 2011


Comments:

Sorry, comments are closed for this item.

„Učitelia otvárajú dvere, ale vkročiť musíte vy sami.“ Čínske príslovie

„Učitelia otvárajú dvere, ale vkročiť musíte vy sami.“ Čínske príslovie


Victory Over Cancer. Book

Victory Over Cancer. Book

Recent Features

Recent Blogs

Recent Photos Gallery

Most Viewed No warranty

Links

 • Lauren A. Colby
 • Not f'd — you won't find me on Facebook
 • ANTI-STATE•ANTI-WAR•PRO-MARKET
 • Môj veréjny mediagoblin
 • Kniha vitazstvo nad rakovinou
 • English to Slovak Slovak to English (certified)
 • Video vitazstvo nad rakovinou
 • gentoo.org
 • Made with Django.
 • Go To Project Gutenberg
 • Stanislaw Lem
 • Slashdot
 • Free Web Monitoring: Your Free Web Site Monitoring Service
 • [FSF Associate Member]
 • http://www.iherb.com